Podpora

Záměrem platformy m.zone je, mimo jiné, podpořit vás během vašeho studia a ocenit tak váš zájem o stavební obor a snahu a chuť se v této oblasti vzdělávat a realizovat.

Proto rádi participujeme na projektech, ve kterých vás můžeme podpořit ať už finančně nebo formou odborné péče našich kolegů, kteří mají rozhodně co předat.

 

25.1.2024 jsme při příležitosti promocí na Fakultě stavební VŠB TUO v Ostravě ocenili 3 autory nejlepších diplomových prací částkou ve výši 10.000,- Kč.

Další ocenění máme připravené i pro studenty na ČVUT v Praze.

Diplomové práce

Vážíme si úsilí a nekonečného množství hodin vloženého do psaní diplomové práce. Víme, že napsat kvalitní práci není nic jednoduchého. Každý rok proto oceňujeme některé z těch nejlepších. Vedle našeho uznání získává autor či autorka oceněné diplomky finanční odměnu ve výši 5 – 10.000 Kč.

Stipendia

Individuální podpora studentů je pro nás stejně důležitá jako podpora škol jako celku. Nabízíme proto finanční stipendia, které pomohou s náklady na studium, zejména při zahraničních studijních výjezdech. Stipendia nabízíme nejčastěji na dobu jednoho semestru a pohybují se v rozmezí 12 – 25.000 Kč na osobu.

Mentoring

Tuto individuální podporu a možnost získat názor odborníka z praxe nabízíme studentům a studentkám, kteří mají zájem dělat „něco navíc“. Naši mentoři jsou zkušení stavbaři a jsou připraveni sdílet s vámi své znalosti, dovednosti a cenné rady. Těší nás, že můžeme být třeba i malou součástí vaší cesty k úspěchu.

„Předávání zkušeností je něco, co posouvá společnost dál. Již při studiu na vysoké škole jsem měl možnost učit se od zkušených kolegů, kteří mě vedli a formovali. Škola dá člověku rozhled, naučí technickým dovednostem, ale nemůže nahradit zkušenosti z praxe a vzácné schopnosti a dovednosti jako jsou komunikace s týmem nebo s investory. Nedá nám nadhled, disciplínu, asertivitu nebo schopnost rozhodovat se v okamžiku tady a teď. To nás naučí jen stavba a její atypický režim.

Vážím si kolegů, kteří mi věnovali čas a dali možnost se od nich učit. Nyní jsem v situaci, kdy bych rád předal své zkušenosti začínajícím kolegům zase já.“

Tiskelník

Podporujeme Tiskelník, který dělá studijní materiály přístupnější. Umožňuje studentům tisk skript za lepší ceny nebo zdarma, podle počtu sponzorů. Proto jsme se rozhodli na tento projekt přispět a podpořit tak studenty stavebních fakult.