Stav se na kolečko

Připravili jsme pro vás program, který vám pomůže zorientovat se ve stavebním cyklu od A do Z a může vám ukázat vaši další cestu ve stavebnictví. Co se děje v jednotlivých fázích cyklu uslyšíte od těch nejpovolanějších. S kolegy budete moci diskutovat a ptát se.

Co se dělo na minulém kolečku?

  • Nejprve se studenti potkali s kolegy na naší centrále na Palmovce. Probírali celý životní cyklus stavby a to především investorskou a projekční část, která předchází realizaci díla. Dozvěděli se také, jaké role je možné v těchto fázích zastávat a jak se připravují zakázky do soutěže.
  • Druhé setkání proběhlo s naší přípravářkou Katkou ve Vysočanech, která ukázala studentům projekt revitalizace bývalé Odkolkovy pekárny, kde nyní probíhá bytová výstavba. Katka je seznámila s hlavními body výrobní přípravy a ukázala praktické příklady. Mohli si také vyzkoušet, jak ve skutečnosti probíhá jednání s dodavatelem.
  • Nakonec navštívili hotel Intercontinental, kde probíhá rozsáhlá rekonstrukce. Náš kolega stavbyvedoucí připravil studentům úkol na stavbě a skvělou exkurzi, kterou doplnil o poslední informace do skládačky a tímto se stavební kolečko uzavřelo.

Pro koho je program určený?

  • pro studenty bakalářského studia stavebních fakult – oborově neomezeno

Co můžete od dalšího kolečka očekávat?

  • Na prvním setkání se potkáte s kolegy na naší centrále na Palmovce. Představíme vám, na jaké fáze se dělí celý životní cyklus stavby a zaměří se zejména na investorskou a projekční část, která předchází realizaci díla. Zároveň se dozvíte, jaké role je možné v těchto fázích zastávat. Ukážeme vám také, jak se připravují zakázky do soutěže.
  • Při druhém setkání se potkáte s naší výrobní přípravářem/kou, která vás seznámí s hlavními milníky výrobní přípravy a se vším, co tato pozice obnáší. Na konci setkání vás provedeme stavbou.
  • To nejlepší, jsme si pro vás nechali na konec. Podíváte se přímo na stavbu a náš stavbyvedoucí vám představí, co všechno zastávají role mistrů a stavbyvedoucích, a provede vás realizací stavby od zahájení až k předání objednateli. Po prohlídce stavby se následně přesuneme do restaurace, kde zakončíme celý program „kolaudační“ oslavou.

 

Během všech třech setkání bude prostor pro diskuzi a také možnost něco si prakticky vyzkoušet.

 

Podmínky účasti

  • být studentem fakulty stavební, jakéhokoli bakalářského programu
  • program je zcela bez závazků
  • v případě velkého zájmu proběhne výběrové řízení

 

Sledujte nás také na Facebooku a  Instagramu, kde s vámi sdílíme nejnovější informace.

 

Termíny kolečka:

Podzim 2023. Termíny pro vás připravujeme a budou vypsány během srpna 2023.

 Chci se přihlásit na kolečko