Stav se na kolečko

Připravili jsme pro vás program, který vám pomůže zorientovat se ve stavebním cyklu od A do Z a může vám ukázat vaši další cestu ve stavebnictví. Co se děje v jednotlivých fázích cyklu uslyšíte od těch nejpovolanějších. S kolegy budete moci diskutovat a ptát se.

 

Pro koho je program určený?

 • pro studenty bakalářského studia stavebních fakult – oborově neomezeno

Co můžete od kolečka očekávat?

 • Na prvním setkání se potkáte s naším kolegou Honzou K. a Petrem v naší centrále na Palmovce. Honza K. vám představí, na jaké fáze se dělí celý životní cyklus stavby a zaměří se zejména na investorskou a projekční část, která předchází realizaci díla. Zároveň se dozvíte, jaké role je možné v těchto fázích zastávat. Kolega Petr vám následně představí fázi obchodní a ukáže vám, jak se připravují zakázky do soutěže.

 

 • Druhé setkání proběhne částečně na centrále a částečně v terénu. Potkáte se s Katkou, naší výrobní přípravářkou, která vás seznámí s hlavními milníky výrobní přípravy a se vším, co tato pozice obnáší. Na konci setkání vás provedeme stavbou.

 

 • To nejlepší, jsme si pro vás nechali na konec. Podíváte se do InterContinentalu, kde uvidíte v procesu unikátní rekonstrukci tohoto pražského hotelu. Kolega Honza Š. vám představí, co všechno zastávají role mistrů a stavbyvedoucích, a provede vás realizací stavby od zahájení až k předání objednateli. Po prohlídce stavby se následně přesuneme do nedalekého Lokálu, kde zakončíme celý program „kolaudační“ oslavou.

 

 • Během všech třech setkání bude prostor pro diskuzi a také možnost něco si prakticky vyzkoušet.

 

Podmínky účasti

 • být studentem fakulty stavební, jakéhokoli bakalářského programu
 • program je zcela bez závazků
 • v případě velkého zájmu proběhne výběrové řízení

 

Sledujte nás také na Facebooku a  Instagramu, kde s vámi sdílíme nejnovější informace.

 

Termíny kolečka:

 1. setkání – čtvrtek 30.3.2023 – 8:30 – 12:30  – centrála společnosti (Palmovka)
 2. setkání – čtvrtek 13.4.2023 – 8:30 – 13:00 – centrála společnosti (Palmovka) + exkurze na stavbě
 3. setkání – čtvrtek 4.5.2023  – 12:30 – 16:30 – exkurze na stavbě + závěrečné posezení

 

Chci se přihlásit na kolečko